Tri medalje za crnogorske džudiste na startu Evropa opena u Sarajevu

Standard

26/10/2024

19:25

Takmičenje se boduje za Svjetsku rang listu seniora i seniorki.

Džudisti Crne Gore Jusuf Nurković, Petar Radović i Jovana Peković na Evropa Openu – Sarajevo, osvojili su zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju, saopšteno je iz crnogorskog Džudo saveza.

Oni su naveli da je takmičenje na Evropa openu – Sarajevo 2024, koje se boduje za Svjetsku rang listu seniora i seniorki, odlično počelo za crnogorske takmičare.

“Prvog takmičarskog dana, prvo crnogorsko finale na Evropa Openu, u kategoriji do 66 kilograma (kg), gdje su naša dva takmičara pokazala dominaciju i stigli do finala u kome je zlato pripalo Jusufu Nurkoviću, dok je srebrnu medalju i drugo mjesto osvojio Petar Radović”, kaže se u saopštenju.

Kako se dodaje, treća mjesta u kategoriji 66 kg osvojili su Španac Adrijan Nieto Činaro i Belgijanac Robe Demets.

U kategoriji do 78 kg za žene, nakon pobjede nad Sofijom Pajić iz Bosne i Hercegovine, do bronze je stigla Jovana Peković.

Navodi se da je sjutra, drugog dana, na programu takmičenje u kategorijama do 81 kg, do 90 kg, do 100 kg i +100 kg za muškarce, kao i do 48 kg, do 52 kg i do 57 za žene.