Alfred Prodani (41) uhapšen u gradu Lasu i trebalo bi da bude izručen Španiji kako bi mu se sudilo za navodnu nasilnu pljačku u desetinama domova u Španiji, uključujući i pljačku doma Karima Benzeme, fudbalera Reala Madrida.
Ovu informaciju otkrio je španski “As”, a Benzema je tokom 2019. godine bio žrtva pljačke dok je Real igrao “El Klasiko” protiv Barselone.
Meč se igrao u sklopu polufinala Kupa kralja, a nakon posljednjeg zvižduka Francuz je saznao informaciju u domu u kom se dogodila pljačka.
Iza ovog zločina je navodno stajao Prodani, koji je optužen za još 40 pljački od 2013. godine.
Optuženi je godinama bio direktor javnog preduzeća za vodu u Kurbinu, a na to mjesto je došao zbog veza sa albanskom socijalističkom vladom.
“On krade od Benzeme i oni ga postave za direktora. Ako uspije da opljačka Mesija, oni će ga postaviti za ministra”, rekao je Krešnik Spahiu, čelnik nacionalističke stranke Crveno-crni savez.
Preporučeno
Hapšenje sa “uvjerljivim” dokazima i bez “granične greške” prema albanskom listu, stiglo je tri godine nakon što ga je bivši ministar optužio za pljačke. Sali Beriša je još 2019. godine tvrdio da je Prodani pljačkao kuću Benzeme i da je imao pomoćnika.














