Ambasador Francuske: Makron ne dolazi u posjetu Beogradu 19. jula

Ambasador Francuske: Makron ne dolazi u posjetu Beogradu 19. jula

Standard

12/07/2024

19:58

Ambasador Francuske Pjer Košar izjavio je da u ‘veliku posjetu’ Beogradu, koju je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić najavio, ne dolazi predsjednik Francuske Emanuel Makron.

On je kazao da je Makron na sastanku sa Vučićem u Parizu u aprilu kazao da ima namjeru da uskoro posjeti Srbiju.

„Međutim, datum posjete nije određen“, kazao je Košar na konferenciji za štampu u rezidenciji francuske ambasade u Srbiji povodom državnog praznika.

Vučić je danas tokom obraćanja javnosti izjavio da 19. jula očekuje veliku posjetu Srbiji.

„Poslije toga očekujemo važna otvaranja, velike ekonomske događaje za našu zemlju“, kazao je on.

Povezani članci

Ambasador Francuske kaže da Srbija može da nastavi da računa na jačanje bilateralnih odnosa i podršku Pariza u evropskim inegracijama. Košar je kazao da su bilateralni odnosi Srbije i Francuske na najvišem nivou i da nastavljaju da jačaju sa simbolično jakim, strukturalnim i inovativnim projektima.

On je objasnio da Francusku nakon drugog kruga vanrednih parlamenntarnih izbora očekuje novi period strukturisanja skupštine i da je to trenutak kada njeni građani znaju da mogu da računaju na svoje „čvrste i funkcionalne institucije“.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X