,,Obavijestio sam svog kolegu o najnovijim ishodima rata koji je nametnut Iranu, kao i o razvoju događaja u vezi sa Memorandumom o razumijevanju potpisanim između Irana i Sjedinjenih Američkih Država”, rekao je Aragči.
Dodao je da Ormuški moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon uklanjanja svih prepreka, puni kapacitet ovog plovnog puta biće obnovljen.
, Na tome radimo”, dodao je.
Istakao je da je sva odgovornost na Iranu i da je to jasno i definisano u sporazumu sa SAD.
Preporučeno
,,A svako miješanje ili bilo kakva jednostrana akcija doviješće do pogoršanja situacije i odložiće ponovno potpuno otvaranje moreuza”, rekao je Aragči, prenosi Al Džazira.
















