OPEK Plus je saopštio da će povećati proizvodnju na 100.000 barela dnevno sljedećeg mjeseca nakon što je u julu i avgustu povećala proizvodnju za 648.000 barela dnevno.
Grupa je razmatrala kakve efekte inflacija i rastući broj inficiranih korona virusom mogu imati na globalnu potražnju za gorivom u jesen, dok su cijene benzina na pumpama i dalje visoke.
OPEK, na čelu sa Saudijskom Arabijom i njegovi saveznici, predvođeni Rusijom, smanjili su do septembra proizvodnju zbog pandemije pošto su cijene nafte i potražnja naglo pale.
Koalicija OPEK plus postepeno dodaje sve više nafte i gasa na tržište kako su se ekonomije oporavljale.
Preporučeno
Neke zemlje OPEK-a, kao što su Angola i Nigerija, proizvode manje od dogovorene količine. Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati, s druge strane, imaju kapacitet da povećaju proizvodnju ali nema informacija da to žele.














