Incident se dogodio rano u subotu, kada su policajci primijetili dvojicu osumnjičenih koji su nosili kesu za kupovinu u blizini objekta u 8. arondismanu, prenosi radio RTL pozivajući se na policijske izvore.
Jedan od osumnjičenih, koji je držao upaljač, pokušavao je da aktivira napravu, prenosi Sky News.Drugi osumnjičeni je uspio da pobjegne. Policijska prefektura Pariza odbila je da komentariše slučaj.
Nacionalno tužilaštvo za borbu protiv terorizma (PNAT) pokrenulo je istragu zbog sumnje na krivična djela povezana sa terorizmom.
Među navodnim krivičnim djelima su pokušaj izazivanja štete požarom ili drugim opasnim sredstvom, izrada zapaljive ili eksplozivne naprave, posjedovanje i transport takvih naprava s namjerom izazivanja štete, kao i učešće u terorističkom udruženju.
Jedna osoba je zadržana u policijskom pritvoru.
Francuski ministar unutrašnjih poslova Loran Nunez izjavio je: „Svaka čast brzoj intervenciji jedinice policijske prefekture Pariza, koja je omogućila da tokom noći bude spriječen nasilan čin terorističke prirode u Parizu. Budnost ostaje na veoma visokom nivou.
Preporučeno
Pohvaljujem sve bezbjednosne i obavještajne službe, koje su u potpunosti mobilisane pod mojom nadležnošću, u trenutnom međunarodnom kontekstu.“
















