Testirano je ukupno 6.428 ljudi, a na respiratorima su 22 pacijenta.
Podsjetimo, juče su zaražene 152 osobe, dok su dvije preminule.
Broj hospitalizovanih je juče bio 329, a na respiratorima su bila 22 pacijenta.
Juče je testirano 7.177 osoba.
Epidemiolog i član Kriznog štaba dr Predrag Kon rekao je za RTS da koronavirus pokazuje da povećava svoj potencijal, ali da se broj novih slučajeva zaravnjuje na višem nivou. Istakao je da je nezahvalno licitirati sa brojem novih slučajeva, kao i da je važno usporiti širenje zaraze kako bi zdravstveni sistem opstao.
Predrag Kon je rekao da se na teritoriji Beograda uočava ogroman pad akutnih respiratornih infekcija u protekle četiri nedelje kada se porede sa istim periodom u poslednjih nekoliko godina. Navodi da je razlog za to što su ljudi oprezniji i da to nisu mogli da očekuju ni najoptimističniji ljudi.
Ministar prosvjete Mladen Šarčević izjavio je da je od 1. oktobra u školama u Srbiji od koronavirusa obolio 51 đak, 30 u osnovnim školama i 21 u srednjim školama, dok je od zaposlenih sedmoro pozitivno na koronavirus.
Preporučeno
Šarčević je za N1 rekao da je od 1. septembra u školama zabilježeno 108 učenika koji su imali korona virus, 65 u osnovnim i 43 u srednjim školama, kao i 36 zaposlenih.
















