Švajcarska će dozvoliti okupljanja više od 1.000 ljudi

Švajcarska će dozvoliti okupljanja više od 1.000 ljudi

Standard

12/08/2020

20:08

Švajcarska vlada saopštila je danas kako namjerava da od 1. oktobra dozvoli okupljanja više od 1.000 ljudi na sportskim takmičenjima i koncertima.

Organizatori će morati da zatraže dozvolu za takve događaje, uz poštovanje pravila o fizičkoj udaljenosti posjetilaca, javlja AP.

Švajcarska je jedna od prvih evropskih zemalja koja je zabranila masovna okupljanja zbog virusa korona, o čemu je odluka donijeta 28. februara.

Odluka o opreznom otvaranju vodi računa o potrebi društva i o ekonomskim interesima sportskih klubova i kulturnih institucija, poručila je švajcarska vlada.

Istovremeno je odlučeno da je u avionima koji polijeću iz Švajcarske ili slijeću u tu zemlju obavezno nošenje zaštitnih maski.

Izvor (naslovna fotografija):Ilustracija

Ostavite komentar

Komentari (0)

X