
Stravične slike nevremena u Kragujevcu, gdje je danas padao grad praćen olujom. Takođe, u Valjevu je proglašena vanredna situacija, jer su padavine uništile puteve.
Kako pišu srpski mediji, Kragujevac je danas zahvatilo jako nevrijeme, uz jak pljusak, a potom i grad, koji je bio veličine lješnika, nošen olujnim vjetrom.
https://twitter.com/happyElle75/status/1022803411467755521
Tokom 30 minuta nevremena palo je 30 litara vode po kvadratnom metru.
Na društvenim mrežama osvanuli su snimci i slike strašnog nevremena.
#Kragujevac #nevreme #pivo #gajbica #taxi pic.twitter.com/YrwjK8a31Y
— Ant. (@el_matadorrr) July 27, 2018
Ipak, iz Odjeljenja za vanredne situacije gradske uprave kažu da veće štete i posljedice nema.
Valjivo leto 2018 #Kragujevac pic.twitter.com/JzvGnYSoRa
— Miloš Mileusnić (@mileusna) July 27, 2018
Po riječima načelnika Odeljenja za vanredne situacije Dragoša Radovanovića, izlila se kišna kanalizacija, ima poplavljenih podruma i pojedinih kvarova elektro-mreže.
https://www.instagram.com/p/BlvIXEgjaaU/
Vanredno u Valjevu
Na sjednici štaba za vanredne situacije Valjeva kojom je predsjedavao gradonačelnik Slobodan Gvozdenović donijeta je odluka da se vanredna situacija proglasi na dijelu teritorije grada.
Za saniranje posljedica već su angažovana komunalna preduzeća koja će raditi na popravci puteva u dužini od blizu 10 kilometara, a radovi će se finansirati iz sredstava budžeta grada Valjeva, dok bi svi mostovi trebalo da se završe u narednih petnestak dana.
Ovo je rečica/potok Ljubostinja koja prolazi kroz centar Valjeva.
2007-e je plavila.
2014-e kad je bio potop takodje je rušila pred sobom.
Ljudima su i posle prve i posle druge poplave obećavali da će uraditi stvari koje su elementarne i morale biti uradjene poodavno.
Danas, opet pic.twitter.com/dLT3k19Ynj— Djordje Petkovic (@matematicarko) July 27, 2018
Preporučeno












