Informacije o nadolazećim uređajima se gotovo uvijek pojave u nekom trenutku prije zvaničnog predstavljanja, a sada su dostupne vjerovatno stvarne fotografije Samsung-ovih nadolazećih pametnih naočara.
Navodno se razvijaju pod kodnim nazivom ,,Jinju” i mogle bi koštati između 380 i 500 dolara, prenosi Klix.
SLIČNE FUNKCIJE KAO RAY-BAN I GEMINI NAOČARE
Ovo su prve Samsung-ove pametne naočare i čini se da nude sličan skup funkcija kao i Meta Ray-Ban naočare, te nadolazeće Google Gemini naočare.
Samsungove naočare će raditi na platformi za nosive uređaje Android XR i vjerovatno će imati jaku integraciju sa Google Gemini chatbot-om.
NEĆE IMATI EKRAN
Navodno, ove naočare neće imati ekran, ali to će vjerovatno stići s drugim parom 2027. godine.
Drugo izdanje se razvija pod kodnim nazivom ,,Haean” i trebalo bi uključivati mikro-LED ekran, što će omogućiti sličnu funkcionalnost kao nešto poput Meta Ray-Ban Display naočara. One bi mogle koštati između 600 i 900 dolara.
KADA ĆE BITI LANSIRANJE?
Zasad nije poznato kada će Jinju naočare biti lansirane, ali će se to definitivno dogoditi ove godine.
Samsung će održati Unpacked događaj u julu, kada bi mogli biti otkriveni neki zvanični detalji, iako je malo vjerovatno da će pametne naočare biti lansirane zajedno sa uređajima kao što su Galaxy Z Fold 8 i Galaxy Watch 9.
Mnogo je vjerovatnije da će na tom događaju biti najavljene, a lansiranje će se održati kasnije tokom godine. To je ono što je Samsung uradio sa svojim Galaxy XR naočarama za virtuelnu stvarnost prošle godine.
KAMERA OD 12 MP
Takođe je objavljeno da će Jinju naočare uključivati kameru od 12 MP, Snapdragon AR1 procesor i usmjerene zvučnike sa tehnologijom koštane provodljivosti.
Ove specifikacije se mogu promijeniti prije lansiranja.
Preporučeno
Takođe je vrlo moguće da će cijena porasti izvan gorenavedenog raspona zbog globalne ekonomske neizvjesnosti i rastućih cijena RAM-a i memorije.

















