Advokati zatvorenog repera ne gube nadu: Istina je, pisali smo Trampu

Advokati zatvorenog repera ne gube nadu: Istina je, pisali smo Trampu

Standard

07/08/2025

18:55

Šon Didi Kombs i njegov pravni tim kontaktirali su sa administracijom Donalda Trampa u vezi sa potencijalnim predsjedničkim pomilovanjem nakon što je reper prošlog mjeseca osuđen po dvije tačke optužnice – za organizovani prevoz u svrhu prostitucije.

Nikol Vestmoreland, članica Kombsove advokatske ekipe, potvrdila je tu informaciju za CNN u ekskluzivnom intervjuu.

“Koliko mi je poznato, kontaktirali smo sa njima i imali određene razgovore”, izjavila je Nikol.

Američki predsjednik prošle nedjelje je izjavio za Newsmax da vjerovatno neće pomilovati Kombsa, ističući da su nekada imali korektan odnos, ali da mu je Kombs postao neprijateljski nastrojen kada je Tramp počeo novu političku karijeru.

“Bio je vrlo prijateljski prema meni. Dobro smo se slagali i djelovao je kao fin momak. Ali kada sam ušao u politiku opet, postao je vrlo neprijateljski. To sve otežava”, rekao je Tramp.

Uprkos ovim izjavama, Kombs, kako tvrdi njegova advokatica, ostaje optimističan.

Povezani članci

“On je vrlo pozitivan čovjek i vjerujem da i dalje gaji nadu. Kao i mi”, rekla je ona.

Bijela kuća nije komentarisala da li je takav zahtjev zaista podnijet, navodeći da ne komentarišu postojanje ni sadržaj molbi za pomilovanje.

Porota je prošlog mjeseca proglasila Kombsa krivim po dvije manje tačke optužnice – za prevoz osoba u svrhu prostitucije, dok je oslobođen ozbiljnijih optužbi za trgovinu ljudima i udruživanje u zločinačku organizaciju (RICO).

Umjesto doživotne kazne, sada mu prijeti maksimalno 20 godina zatvora.

Ipak, pravni analitičari očekuju manju kaznu – u rasponu od četiri do pet godina. Tužioci nisu zvanično podnijeli prijedlog kazne, a biće poznat u septembru.

Izvor (naslovna fotografija): EPA/JUSTIN LANE

Ostavite komentar

Komentari (0)

X