Mekrindl, koji je i skovao naziv prethodne generacije, objašnjava da se novijim generacijama obilježja pripisuju iz grčkog alfabeta, kako bi se označio drugačiji svijet u kome odrastaju.
Ranije generacije nose nazive ,,X” (rođeni od 1965. do 1980.), ,,Y” (rođeni od 1981. do 1996.) i ,,Z” (rođeni od 1997. do 2012.).Ovakva kategorizacija generacija, korišćenjem pojedinačnih slova ili znakova zapravo dolazi iz društvenih nauka, a ne popularne kulture, kako se često čini.
Generacija ,,Beta” prati generaciju ,,Alfa”, djecu rođenu između 2010. i 2024. godine.
Članovi generacije ,,Beta” biće djeca mlađih pripadnika generacije ,,Y”, takozvanih ,,milenijalaca”, kao i starijih pripadnika generacije ,,Z”.
Prema procjenama demografa Marka Mekrindla, ova generacija će do 2035. godine činiti više od 16 odsto svjetske populacije.
Veliki dio ove generacije će vjerovatno živjeti i u 22. vijeku, time što će bebe rođene ove godine u 2101. godini imati 76 godina.
Zašto se nova generacija zove ,,Beta”? Djecu nove generacije ,,Beta” odgajaće roditelji u čijim životima savremena tehnologija ima višestruku ulogu, prije svega obrazovnu i zabavnu.
Preporučeno
S druge strane, među mladim roditeljima vlada i oprez od prekomjernog korišćenja tehnologije, koji se ne primjećuje kod starijih generacija, dodaje se u Mekrindlovoj analizi.