
Jedan od najpopularnijih glumaca mlađe generacije Milan Marić (28) stekao je ogromnu popularnost u Rusiji po filmu “Dovlatov”, u kojem je igrao glavnu ulogu, ulogu čuvenog ruskog novinara i pisca Sergeja Dovlatova (1941-1990).
Da Milana obožavaju u Ruskoj federaciji, svjedoči i činjenica da se njegov novi mural pojavio u Sankt Peterburgu. Nije poznato ko je autor ovog djela, ali je sve ovo stiglo do Marića koji je bio oduševljen
Poslaše mi maloprije. Nemam pojma kada i ko je fotkao. Nebitno, hvala mu. Najveće srce za Peterburg! – napisao je Milan na Tviteru.
film “Dovlatov” fascinirao je i ljude van granica Rusije. Podsetimo, na 68. Berlinale festivalu film je osvojio nagradu Srebrni medved za izuzetan umjetnički doprinos.
Pogledajte trejler za film “Dovlatov” o ruskom novinaru i piscu Sergeju Dovlatovu, kojeg je igrao glumac Milan Marić. telegraf.rs, instagram, Luka Šarac
Inače, prije nešto više od godinu dana osvanuo je mural sa Marićevim likom u Sankt Peterburgu, o čemu su izvestili ruski mediji.
Poslaše mi malopre. Nemam pojma kada i ko je fotkao. Nebitno, hvala mu. Najveće ❤️ za Peterburg!#Петербург #dovlatovfilm #довлатов pic.twitter.com/YSfUYzNXzb
— Milan Maric (@eugensmesni) June 30, 2019
Preporučeno












