Ovaj Memorandum, kako navode iz Ministarstva, uspostavlja okvir za saradnju u oblasti mentalnog zdravlja djece i mladih, sa posebnim fokusom na prevenciju vršnjačkog i seksualnog nasilja, upravljanje emocijama, mislima i međuljudskim odnosima.
Kroz digitalnu platformu i interaktivne tačke u školama, kampanja će pružiti podršku učenicima, nastavnicima i roditeljima u rješavanju izazova mentalnog zdravlja.Ministarstvo je kampanju podržalo kroz obezbjeđivanje finansijskih sredstava koja će biti iskorišćena za postavljanje interaktivnih tačaka u osnovnim i srednjim školama, održavanje digitalne platforme, štampanje promotivnog materijala, PR aktivnosti i angažovanje stručnjaka.
Takođe, Ministarstvo će pružiti dodatnu nefinansijsku podršku kroz omogućavanje postavljanja tagova na školskim mikro-lokacijama.
“Mentalno zdravlje djece i mladih je od suštinskog značaja za njihovu budućnost i razvoj. Ova kampanja će omogućiti da škole postanu mjesta podrške, razumijevanja i preventivnog djelovanja, koristeći savremene digitalne alate i interaktivne sadržaje“, istakao je državni sekretar Dragan Marković.
Preporučeno
Kampanja ,,Ajde da pričamo” predstavlja značajan korak u jačanju svijesti o mentalnom zdravlju i izgradnji sistema podrške u obrazovnim ustanovama Crne Gore.