Kako je navela, u kontinuitetu se sprovode brojni procesi na principu otvorenosti i dostupnosti kako bi Glavni grad bio istinski blizak građanima.
U saopštenju gradske uprave navodi se da je priznanje za najstransparentniju opštinu u Crnoj Gori dodijeljeno u okviru projekta “Transparentni organi – informisano građanstvo”, koji Centar za građansko obrazovanje sprovodi uz podršku Ministarstva javne uprave.,,Uvjerena sam da ćemo ostati primjer i partner drugim opštinama koje sa nama dijele viziju odgovornog i transparentnog upravljanja, kao zajedničke težnje da približimo građanima sve institucije kako na lokalnom tako i na državnom nivou”, zaključila je Injac.
Priznanje u ime Glavnog grada primila je Slađana Anđušić, sekretarka Sekretarijata za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom, koja je istakla da ono predstavlja potvrdu truda svih zaposlenih u Glavnom gradu.
„Ova nagrada nas obavezuje da nastavimo sa unapređenjem naših servisa, posebno kroz digitalizaciju i povećanje participacije građana u procesima odlučivanja. Glavni grad je tokom 2024. godine intenzivno radio na unapređenju transparentnosti, što se ovim priznanjem i potvrđuje“, kazala je Anđušić.
Iz gradske uprave dodaju da su pored Glavnog grada, priznanja za transparentnost dobile i Opština Herceg Novi (druga nagrada) i Opština Bar (treća nagrada).
Preporučeno
Tokom završne konferencije koju su otvorili Naim Gjokaj, državni sekretar Ministarstva javne uprave i Daliborka Uljarević, izvršna direktorka CGO održane su dvije panel diskusije: „Uloga transparentnosti u jačanju odgovornosti iz ugla institucija i civilnog društva“ i „Predstavljanje Indeksa transparentnosti opština u Crnoj Gori – dobre prakse i kako dalje?“.