Manifestaciju će u petak, u 10 sati, otvoriti potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede u tehničkom mandatu Vladimir Joković, a prisustvovaće i gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković.
Na trgu nezavisnosti biće prisutno oko 40 izlagača, kako pčelara tako i proizvođača pčelarske opreme kao i autora stručne literature iz oblasti pčelarstva.
Iz Udruženja pčelara su rekli da je cilj događaja promovisanje meda i ostalih pčelinjih proizvoda kao zdrave hrane, ali i lijeka, kao i promovisanje uopšte pčelarstva.
– Takođe, kroz ovu našu pčelarsku manifestaciju, kroz sadržaje, nastojimo da promovišemo naš Glavni grad i državu u kulturnom i turističkom smislu – kazali su u Udruženju pčelara.
Preporučeno
Ovo Udruženje je prepoznatljivo i po humanitarnim aktivnostima pa će tako prilikom svečanog otvaranja ovog događaja biti urečena određena količina meda prvom Udruženju roditelja djece i omladine sa smetnjama u razvoju.















