Predmet je zadužila sutkinja Marija Ćupić.
Optužni predlog protiv Krivokapić podignut je 6. marta, pošto je nakon godine i deset mjeseci izviđanja i istrage utvrđeno da je Olivera Krivokapić odgovorna što nije pokrenula upravni postupak protiv Borilovića da mu se oduzme puška iz koje je počinio masakar na Medovini, uprkos činjenici da je pravosnažno bio osuđen za nasilno ponašanje i liječio se u psihijatrijskoj bolnici.Odmah po podizanju optužnog predloga oglasila se i Krivokapić tvrdeći da njenim optuženjem tužilaštvo pokušava da zaštiti sebe od odgovornosti zbog propusta u slučaju Borilovića i da je zbog toga podnijela krivičnu prijavu.
– Ovim optužnim predlogom tužilaštvo želi zaštititi sebe jer u slučaju nasilničkog ponašanja imenovanog nije, kao i drugim lakšim krivičnim djelima, iniciralo pretresanje stana, niti naložilo da se obavi psihijatrijski pregled – navela je Krivokapić.
Kaže da su u cetinjskom ODT-u predložili oduzimanje motke – a da posjedovanje oružja nijesu ni utvrdili.
– Takođe nije obavijestilo MUP da je pokrenut krivični postupak, što je uslov za eventualno pokretanje upravnog postupka. Zakon o oružju je sastavni dio pravnog poretka Crne Gore – tako da ga tužilaštvo mora poznavati – navela je ona u reagovanju nakon informacije da će joj se suditi.
Podsjećamo, osmogodišnji Marko Martinović, koji je tek proslavio rođendan, njegov tri godine stariji brat Mašan i majka Nataša (35) su prve žrtava Cetinjanina Vuka Borilovića.
U bezumnom pohodu u cetinjskom naselju Medovina ubio je i Milana Mitrovića (37), kojeg je kum Miloš Martinović pozvao telefonom i očajnički zamolio da pođe u Medovinu, jer je on bio van Cetinja, i pomogne supruzi Nataši i djeci.
Borilovićev krvavi pir nije uspio da zaustavi ni njegov rođeni ujak Goran Đurišić, (54), koji je dojurio u Medovinu čim je čuo što se događa. Sestrić ga je ubio čim se pojavio.
Borilović je upao i u kuću prvih komšija Drecuna i ubio Dimitrija (78), Danicu (74) i Rajka (56), a u drugoj komšijskoj kući usmrtio je sestre Aleksandru (52) i Milu (51) Radunović.
Iako teško ranjeni, njegov krvavi pir preživjeli su Slavica Zvicer, Filip Đurković, Mileva Ramadanović, Darinka Čelebić i Aleksandar Drecun, kao i policajac Ljubiša Maksimović.
Vrlo brzo nakon tragedije saznalo se da pet pripadnika Posebne jedinice koji su čuvali Cetinjski manastir nisu opalili ni jedan metak iako se na nekoliko desetina metara od njih odigravao masakar. Saznalo se i da Boriloviću nikada nije oduzeto oružje uprkos činjenici da je pravosnažnom presudom Osnovnog suda u Cetinju od 25.oktobra 2021.godine, oglašen krivim za nasilničko ponašanje i liječen u psihijatrijskoj bolnici u Kotoru.
Preporučeno
Saznalo se i da porodica Borilovića nije prijavila njegove prijetnje da ,,ide da pobije Martinoviće”.
Zato je advokat Zdravko Đukanović u junu 2023. godine u ime porodica žrtava podnio krivične prijave protiv šefova cetinjske i podgoričke policije Dalibora Šabana i Gorana Jokića za nesavjestan rad u službi koji se, kako su kazali, ogleda u teškim i ozbiljnim propustima koji su po njihovom mišljenju značajno doprinjeli da dođe do tragedije.