Sutkinja Ivana Becić je detaljno analizirala desetine snimka koji se tiču kretanja automobila tamne boje, nalik, kako je kazala, Land Roveru koje se kretalo bulevarom Ivana Crnojevića, pored stadiona, a zatim ka Zagoriču, ali i izuzete snimke iz objekta 697 gdje su akteri incidenta sjedjeli prije samog događaja, piše Pobjeda.
Kako proizilazi iz video snimaka iz lokala 697 koji su pregledani Mandić i svjedoci oštećeni Perović i Turković sat prije ponoći bili su istom lokalu za različitim stolovima. Na snimcima se vidi da komuniciraju.“Uočava se da lice prepoznato kao Danilo Mandić desnom rukom iz predjela pasa podiže ruku u kojoj se nalazi predmet koji svijetli dok osoba koja sjedi sa njegove desne strane Aris Turković, rukom spušta njegovu ruku sa tim predmetom, a koji se u jednom dijelu vidi da je u obliku nalik na pištolj, pri čemu ruku vraća u predjelu pasa dok se vidi komunikacija između njega i Darka Perovića”, navela je sutkinja Becić.
Ovaj lokal napustili su svi zajedno u 3.29h.
Na snimcima koji su pregledani u sudnici moglo se vidjeti da je u 3.33 uočeno vozilo narandžaste boje marke Škoda Fabia, a zatim tamne boje nalik na “land rover”.
Pored toga, na snimcima se moglo vidjeti više muškaraca koji stoje sa strane parkiranog vozila. Takođe, mogle su se uočiti da četiri osobe odlaze sivim vozilom.
Branilac Mandića, advokat Miroje Jovanović kazao je sutkinji da je nejasno na osnovu kojih parametara je sud zaključio da je vozilo tamne boje “nalik na land rover” jer na snimku se ne vidi marka i model vozila.
“Na jednoj od kamera u 3.42 u Ulici Vaka Đurovića kod Vezirovog mosta uočava se prolazak tamnog vozila nalik na “land rover”. U 3.43 kamera iz Zagorča registrovala je vozilo tamne boje nalik na “land rover”. Na drugom snimku u 3.46 sa kamera iz naselja Zlatica uočava se vozilo land rover. Na drugom snimku vidi se kako auto nalik na land rover se kreće u pravcu auto puta, navela je hronološki sutkinja Ivana Becić.
Branilac Mandića, advokat Miroje Jovanović saopštio je da ima primjedbe sa prethodnog ročišta, kada je predstavljen nalaz vještaka medicinske struke, Nemanje Radojevića.
“Prigovaram dosadašnjem toku u dijelu gdje nisam mogao do kraja da ispitam vještaka Radojevića na način na kojima sam ja mislio da treba”, rekao je advokat Jovanović.
Podsjetimo, Danilo Mandić optužen je za teško djelo protiv opšte opasnosti, laka tjelesna povreda i nedozvoljeno držanje oružja.
Mandića podgoričko Osnovno državno tužilaštvo tereti za teško djelo protiv opšte opasnosti, laka tjelesna povreda i nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija.
Protiv Mandića, istragu je vodilo Više državno tužilaštvo, ali je nakon ocjene svih dokaza taj slučaj dodijeljen ODT-u jer, kako je obrazloženo, “optuženi nije imao namjeru da ubije Perovića i Turkovića.”
Preporučeno
U međuvremenu, ODT je formiralo predmet zbog zloupotrebe automobila Skupštine, jer je nakon okončane istrage podnijet optužni prijedlog protiv Mandića, zbog sumnje da je ukrao službeno vozilo parlamenta.
















