Abazović: Napravili smo ustupke, imamo svoje zahtjeve, nastavak sjutra

 Abazović: Napravili smo ustupke, imamo svoje zahtjeve, nastavak sjutra

Standard

14/09/2022

23:17

Mi tražimo da pokrivamo sektor bezbjednosti i da u vladi imamo kontrolni paket sa SNP-om – kazao je premijer u tehničkom mandatu i lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović na konferenciji za medije nakon završetka sastanka večeras u parlamentu, najavljujući da će sastanak vjerovatno nastaviti sjutra ujutro.

”To znači da imamo jedno ministarstvo više u odnosu na ostale da bi ministri u vladi ostali koji su sada. Niko nas ne može više dovesti u situaciju da poremetimo međunarodni položaj Crne Gore i unutrašnju situaciju u državi samo da bi se neki hirovi zadovoljili”, naveo je Abazović.

Na pitanje koji su to zahtjevi koji bi poremetili međunarodnu reputaciju Crne Gore kazao je da ne želi da odgovori na to pitanje i da su to opštepoznate stvari.

”URA je pretrpjela ogromne napade ali nije ni u jednom trenutku poremetila spoljnopolitičke principe Crne Gore”, ocijenio je Abazović.

Većina koja je srušila vladu trebalo je, kako je dodao, da napravi novu.

”Ako ne možemo da se dogovorimo dajte da izaberemo sudiju Ustavnog suda i da idemo na izbore”, naveo je Abazović.

Tačno je, dodaje, da su jako blizu, da niko nije iznio negativan stav da Miodrag Lekić bude mandatar.

Izjava jednog od lidera Demokratskog fronta Andrije Mandića je, prema njegovim riječima, bila krajnje korektna. 

”Pominjali su se i drugi kandidati, pomenuta je i Vanja Ćalović. Bilo je različitih interpretacija. Ono što je bilo ranije da je prepreka to što Abazović neće da da fotelju, to prepreka nije. Imamo zahtjeve, jedini smo ih pošteno iznijeli uz kolege iz DF-a”, rekao je Abazović.

Niko od kolega sem DF-a, prema njegovim riječima, ne govori šta tačno želi, kako vidi vladu, resore…

Misle, kako je dodao, da treba da zavlada princip da ne mogu samo oni da predlažu stvari. 

”Odrekli smo se mjesta premijera. Naš je prijedlog da DF i Demokrate ako nijesu zadovoljni našim prijedlogom ponude nešto što misle da je fer i mi ćemo vrlo brzo odlučiti da li nam je to prihvatljivo. Evo mi smo pravili ustupke i drugi su, osjeća se velika fleksibilnost kod DF-a. Mislim da je Mandić dobro vodio pregovore”, ocijenio je Abazović.

Vratili su se, ističe, za sto.

”Imamo svoje zahtjeve. Mi vodimo borbu protiv kriminala i korupije sa uspjehom. Bilo je riječi da možemo da se dogovorimo za pet minuta ako ne bude problem Abazović, evo nije više problem pa ne možemo da se dogovorimo za pet minuta”, istakao je Abazović.

Sastanak parlamentarne većine je nastavljen nakon 45 minuta zakašnjenja.

Jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić kazao je nakon današnjeg sastanka da su imali visok stepen saglasnost za budućeg madatara. Istakao je da je Miodrag Lekić osoba o kojoj se razgovaralo kao budućem mandataru, te da nije registrovao nikog ko bi bio protiv toga.

Izvor (naslovna fotografija):Izvor: Pobjeda

Ostavite komentar

Komentari (0)

X