
Predsjednik Skupštine Ivan Brajović kazao je danas da nažalost jedan dio onih poruka koje je čuo na skupu koji je sinoć održan u Budvi, najblaže rečeno, “izazivaju sažaljenje ozbiljnih ljudi”. U Budvi je sinoć pod motom “Pokoljenja djela sude” održana svečanost povodom 100 godina od Podgoričke skupštine, uprkos porukama crnogorskih zvaničnika da na taj način veličaju nestanak crnogorske države.
Preporučeno
“Govoriti tako o, državi koja je svoju nezavisna i samostalna i to ostvarila na najkomplikovaniji način od svih država iz svog regiona i državi koja je članica NATO i koja će prva postati članica u EU, je nezapamćeno neobjašnjivo i možda bi to najbolje bilo da se prećuti. Gotovo da je sramota što se to dešava u našoj državi. Te priče saopštene neposredno ili putem poruka govore o promašenosti onih koji ih izgovaraju, govore da su oni zarobljeni u davno prošlom vremenu. A Crna Gora je toliko snažna da neće dozvoliti ono što se desilo prije jednog vijeka”, kazao je Brajović danas odgovarajući na pitanja novinara nakon okruglog stola na temu Komunikacija građana i poslanika, koji je organizovao MANS.
Predsjednik Skupštine je istakao da je Crna Gora danas primjer zajedništva i uvažavanja svih vjera, nacionalnosti i kultura, kao i da su ozbiljni i dobronamjerni građani ponosni na to.












