DPS Pljevlja: Odbornici vlasti ne dolaze na sjednice, Inicijativa za smjenu Vraneša izazvala sukobe u vladajućoj većini

DPS Pljevlja: Odbornici vlasti ne dolaze na sjednice, Inicijativa za smjenu Vraneša izazvala sukobe u vladajućoj većini

Standard

13/10/2025

13:21

Iz Kluba odbornika DPS-a u SO Pljevlja saopštili su da to što je sjednica Skupštine opštine Pljevlja prekinuta treći put zaredom, usljed nedostatka kvoruma, jer dio odbornika vladajuće većine istoj nije prisustvovao, pokazuje da je Inicijativa za smjenu predsjednika Opštine Darija Vraneša poremetila odnose među konstituentima lokalne vlasti.

“Očigledno je da Dario Vraneš podršku više nema ni u redovima svoje stranke odnosno da je struja u pljevaljskoj Novoj sprskoj demokratiji koju predvodi Milan Lekić postala imuna na tzv. “DARIOMICIN”. Zato pozivamo sve odgovorne, savjesne i dobronamjerne odbornike u Skupštini opštine Pljevlja da podrže našu Inicijativu za smjenu predsjednika Opštine Darija Vraneša kako bi se konačno zaustavio ovaj cirkus koji je zadesio Opštinu Pljevlja”, navode u saopštenju.

Klub odbornika traži i od predsjednice Skupštine opštine Pljevlja Jovane Tošić da narednu sjednicu lokalnog parlamenta zakaže kad obezbijedi prisustvo svojih kolega iz vladajuće većine, jer, kako kažu, ovakav pristup je ogledalo neozbiljnosti i neodgovornosti ove skupine lokalnih vlastodržaca.

“Na kraju, zaključujemo da Pljevlja ne zaslužuju da budu talac kafanskog ponašanja ove nakaradne vlasti, već zaslužuju da ih vode ozbiljni i odgovorni ljude, koji su spremni da rade u najboljem interesu grada i građana”, zaključuju u saopštenju.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X