Incident u Skupštini: Obezbjeđenje spriječilo fizički obračun Šaranovića i Hutera

Incident u Skupštini: Obezbjeđenje spriječilo fizički obračun Šaranovića i Hutera

Standard

06/05/2025

17:09

Obezbjeđenje u Skupštini Crne Gore spriječilo je fizički kontakt nakon što je data pauza u zasjedanju, između ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića i poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Oskara Hutera.

Poslanici u Skupštini Crne Gore, saopštili su za portal Standard nezvanično da je ministar Danilo Šaranović pozvao Hutera “na fizički obračun”, što je kako dodaju, poslanik DPS-a prihvatio. Međutim, obezbjeđenje je već bilo u plenumu sale Skupštine, opkolilo ministra unutrašnjih poslova i spriječilo da dođe do fizičkog kontakta.

 Tok sjednice nakon koje je došlo do incidenta, možete pročitati u nastavku.

Oskar Huter (DPS) rekao je da je tridesetoavgustvoska većina došla na vlast uz crne barjake sa mrtvačkim glavama i pjesmama kvinsliškog pokreta iz Drugog svjetskog rata.

„Nedavno smo u Nikšiću vidjeli ista obilježja. Pod tim zastavama su s od 1941. do 1945. godine borili pripadnici ravnogorskog pokreta Draže Mihajlovića protiv partizana. Predsjednik Opštine Nikšić (Marko Kovačević) ruga se crnogorskoj himni, prijeti crnogorcima i muslimanima, a ne zaostaje ni predsjednik Opštine Pljevlja (Dario Vraneš), za koga je Crna Gora svetosavska zemlja. Ukoliko pristanemo da odćutimo ovakva devijantna ponašanja, onda smo ništa drugo do saučesnici. Evo i pop Crkve Srbije promoviše od Hitlera odlikovane četničke vojvode u želji da oprobanim revizionističkim metodama četništvo predstavi bogoudognim. Ovo govorim zato što sve ovo nema prođu u srcu suverenizma – na Cetinju. Prijestonica nije plodno tlo za fašističko zlo, možda se zato Cetinje želi ‘rešiti’ nekim drugim metodama. Grad nepokora, možda neko želi učiniti najmanje bezbjednim gradom. I znate što ministre – debelo se u tome uspjelo. Nakon dvije tragedije na Cetinju dobili smo institucionalnu neozbiljnost. Imamo razloga da sumnjamo da to nijesu slučajnosti, to nijesu čista posla – ubijedite nas da nije tako”, rekao je Huter u obraćanju Šaranoviću.

Huter je nakon toga postavio i pitanje Šaranoviću.

Povezani članci

“Na posljednjoj sjednici Skupštine Cetinje 10. januara, donešeni su zaključci povodom tragedije 1. januara. Zahtijevam da nas upoznate sa realizacijom predmetnih zaključaka MUP-a”, rekao je Huter.

Šaranović je rekao Huteru da bi on kao građanin Cetinja trebao da osjeća veći pijetet prema stradalim u dvije tragedije na Cetinju.

„Bilo je političkih zloupotreba ove dvije tragedije, ali i zloupotreba organizovanih kriminalnih grupa”, rekao je Šaranović.

Skupština prijestonice koja je, dodaje ministar unutrašnjih poslova, imala isti sastva parlamenta u vrijeme tragedije na Medovini u odnosu na tragediju koja se dogodila u januaru ove godine.

“Kada je u pitanju Medovina bilo je nula definisanih zaključaka, vjerovatno zato što je na čelu biroa za operativnu koordinaciju bio Raško Konjević. U drugoj tragediji SO Cetinje je definisala zaključke vrlo vjerovatno jer je na čelu za operativnu koordinaciju bio Bečić, na čelu Ministarstva moja malenkost. “Nema potrebe da vas podsjećam da je lice koje je se sumnjiči za najgora krivična djela sa inicijalima N.K. , a koji se u slučaju Medovina infiltrirao u policijske redove, radi se o licu u čiju čast su se organizovali skupovi podrške na Cetinju. Sami ste kazali da bi plakao Ljubo Čupić da čuje šta se dešava danas u Crnu Goru. Ne znam da li bi plakao Ljubo Čupić, ali bi plakao vladika Rade i Sveti Petar Cetinjski jer su se podno Lovćena veličali oni odgovorni za najgora krivična djela. Je li to oda Lovćenu i slobodarskom Cetinju?”, rekao je Šaranović.

Huter je, po izlaganju Šaranovića, rekao da ministra treba da bude “sram”.

“Sram vas bilo”, poručio mu je on, nakon čega su se čule iste riječi i od Šaranovića.

Nakon toga, data je pauza.

Izvor: Vijesti

Ostavite komentar

Komentari (0)

X