“Prvi stup obuhvata zelenu ekonomiju, drugi stub digitalnu transformaciju, treći je regionalna saradnja i povezanost, četvrti je unapređenje konkurentnosti. Peti je socijalna zaštita, šesti je društveno jednake šanse, a sedmi je dobrota upravljanja, da krenemo u proces integracija ka EU. U tom dijelu opredijelili smo se za 12 ministarstvava”, rekao je Krivokapić.
Sledeći dio je obrazovanje jer samo onaj ko ima obrazovanje može biti vrednovan.
Pošto svi živimo u periodu kovida, četvrta karakteristika je zdravlje”, naveo je on.
Dodaje da su se opredijelili za 12 ministarstava, vodeći se dobrim primjerima u praksi.
Ministarstvo ekonomskog razvoja predstavlja, kako kaže, sve ekonomske akcije koje će doprinijeti da CG bude prepoznata, da unaprijedi i turizam i industriju i IT sektor.
Ministarstvo kapitalnih investicija, je navodi, važno zbog projekata energetike i saobraćaja. Tu će da se prožimaju sve kapitalne investicije, kaže on.
Ministarstvo poljoprivrede je važno zbog povećanja poljoprivredne proizvodnje.
Ministarstvo zdravlja je identitčno kaže onom koje je do sada postojalo. Pored njega dođu i nauka,kultura, prosvjeta i sport. To Ministarstvo iz kulture isključuje dio koji se odnosi na medije, a iz nauke onaj dio koji se odnosi na informacione tehnlogije.
Ministarstvo pravde je izmijenjeno i ima sadržaj koji se odnosi na ljudska i manjinska prava.
Preporučeno
Ministarstvo finansija ima dodatak koji je vezan za socijalno staranje, pojašnjava.















