Prema riječima Krnića, “jedan od svjetski najpriznatijih crnogorskih umjetnika, Miloš Karadaglić, javno je oklevetan samo zato što je, na dostojanstven i civilizovan način, izrazio neslaganje s odlukom žirija. Umjesto argumenta, dobio je etikete. Umjesto dijaloga, upotrijebljena je sila prema onima koji su protestovali protiv ovakve odluke.”
Krnić smatra da ovakva praksa obesmišljava i samu nagradu, dodajući da “Trinaestojulska nagrada nije vlasništvo vlasti — ona pripada svim građanima. Njena simbolika je veća od svakog pojedinačnog mandata, ali se sada zloupotrebljava da bi se stvorio ambijent u kojem je neslaganje proglašeno neprihvatljivim za vlast.”Ukoliko je namjera vlasti bila da pokaže političku i kulturnu zrelost, očekivalo bi se da na iznijetu kritiku odgovori argumentima i otvorenim dijalogom, umjesto podizanjem tenzija i preusmjeravanjem rasprave na ideološki teren, stav je Preokreta.
Jer, iz Preokreta podsjećaju da je ovo društvo dužno da se zaštiti od svakog vida isključivosti i nasilja u oblasti kulture. Pravo pojedinaca i institucija da zauzmu distancu prema određenim odlukama i atmosferi koja se time stvara predstavlja temeljni demokratski princip, koji je danas ozbiljno narušen,.
Preporučeno
Naš odgovor mora biti jednostavan, zaključuje Krnić, uz napomenu da sloboda mišljenja i dostojanstvo stvaralaštva nijesu predmet partijskih obračuna.