Njegovu kandidaturu podržalo 20 odbornika iz Preokreta, Evropskog saveza i Demokratske partije socijalista, kao i odbornici Demokratske narodne partije (DNP) i Stranke evropskog progresa (SEP).
Prije samog glasanja odbornici PES-a, Pokreta za Podgodicu i Demokrate su napustile salu parlamenta.
Perić se zahvalio na ukazanom povjerenju i istakao da ovu funkciju ne doživljavam kao politički trijumf.
“Želim da zahvalim na ukazanom povjerenju, i onima koji su glasali za mene i onima koji su, iz političkih razloga, izvan ove sale. Ovu funkciju ne doživljavam kao politički trijumf već kao odgovornost prema građanima Podgorice i obavezu da spriječimo uvođenje prinudne uprave koja je bila na štetu građana”, rekao je on.
Trenutni presjek stanja, kako je dodao, predstavlja kohabitaciju koja je realnost političkog trenutka u Podgorici.
“Iz nje treba gledati da izvučemo najviše što možemo za građane Podgorice, a na prvom koraku funkcionalnost glavnog grada”, naglasio je Perić.
Slijedi mnogo posla, a kako ističe, građani očekuju da se manje bavimo sobom a više njima.
“Potrebno je da se fokusiramo na ono što su suštinske politike, funkcionisanje grada, javnih službi i na komunalna pitanja. Prioritetne su i odluke od značaja za razvoj grada, kao i izvještaj o radu gradonačelnika i gradskih preduzeća”, rekao je on.
Ne očekuje saglasje povodom svega, ali, kako je dodao, očekuje konsenzus povodom toga da građani ne smiju biti taoci političkih razlika.
Preporučeno
“Interes Podgorice mora biti ispred partijskih”, zaključio je on.














