,,Podsjetiću kolegu Smailovića da su u tim istim vladama koje pominje, prije 2020. godine, sjedjeli predstavnici Bošnjačke stranke, da je njegov aktuelni predsjednik partije Ervin Ibrahimović te vlade podržavao svojim glasom u Parlamentu, te da je potpredsjednik u tim vladama bio tadašnji predsjednik Bošnjačke stranke, rahmetli Rafet Husović.
Podsjetiću, takođe, kolegu Smailovića da su u prethodnim sazivima Skupštine Crne Gore potpredsjedničke funkcije obavljali brojni predstavnici Bošnjačke stranke, od Sulja Mustafića, preko, gle čuda, Ervina Ibrahimovića, do današnjeg potpredsjednika, Mirsada Nurkovića”, kazao je Zirojević.Kako dodaje, ukoliko Smailović, kao što je rekao, ima problem sa tadašnjim odnosom Skupštine i Vlade Crne Gore prema pitanju genocida u Srebrenici, onda mu, ističe ,,moram objasniti da nema problem sa mnom – već sa rahmetli Rafetom Husovićem, Suljom Mustafićem i (boljim) Ervinom Ibrahimovićem iz tog vremena”.
No, šta je borba naših političkih prethodnika, Ivana Brajovića i rahmetli Rafeta Husovića koji su, sa ostalim koalicionim partnerima, rame uz rame stvarali i stvorili evropsku, evroatlantsku, građansku Crnu Goru, u odnosu na minut ćutanja u Skupštini koji je, očekivano, relativizovao Andrija Mandić i izložbu kojoj, očigledno, nije prisustvovao Budimir Aleksić, dodao je Zirojević.
Preporučeno
,,Pijetet prema žrtvama se, kolega Smailoviću, pokazuje time što vam ne pada na pamet da na vlast dovodite one koji se tim žrtvama izruguju, a ne izložbama i minutima ćutanja. No, hairli bila bolja Crna Gora u režiji Andrije Mandića. Djeluje da je voda iz haram korita poprilično slatka”, zaključio je.