Đoković: Nisam isti čovjek kao prije nekoliko godina, imam drugačije prioritete

Đoković: Nisam isti čovjek kao prije nekoliko godina, imam drugačije prioritete

Standard

31/05/2018

08:15

Srbski teniser Novak Đoković priznao je da nije isti čovjek kao prije dvije, tri ili četiri godine i da je rođenje drugog djeteta znatno utjecalo na njegove životne prioritete.

FOTO: EPA-EFE

Srbski teniser Novak Đoković priznao je da nije isti čovjek kao prije dvije, tri ili četiri godine i da je rođenje drugog djeteta znatno utjecalo na njegove životne prioritete.

Đoković je prije dvije godine bio prvi teniser svijeta i imao je otvoren put da postane jedan od najboljih svih vremena, ali je zbog brojnih povreda izgubio kontinuitet, pao je na čak 22. mjesto ATP liste i ima veliku želju da se vrati u vrh.

Posljednjih mjeseci intenzivno trenira i pod svaku cijenu se želi vratiti u staru formu, a kako kaže, puno stvari zavisi najviše od samopouzdanja.

Povezani članci

“Promijenio sam tri različita pokreta pri servisu od početka godine. Trenutno ništa ne mijenjamo na treningu, samo se trudimo da steknem samopouzdanje i da budem komforan s tim pokretom. Ima uspona i padova, treba im ritma, a kada mi krene dobro, onda se brzina povećava. Ipak, ima i perioda kada ne ide kako treba. Brzina uglavnom zavisi od samopouzdanja”, rekao je Đoković.

Nakon toga, on je rekao da se prvi put u životu susreće s ovakvom situacijom i da nije ista osoba kao što je bio prije dvije ili tri godine.

“Nisam imao ovakvu situaciju u životu. Nisam ista osoba kao što sam bio prije dvije, tri ili četiri godine. Jednostavno, različito je, sada imam drugačiji život, otac sam dvoje djece i prioriteti su se promijenili. Nije više sve u tenisu, kao što je to ranije bio slučaj. Moram da se naviknem na tu situacju i da nađem najbolji mogući modus da izbalansiram te aspekte u životu”, zaključuje Đoković.

Đoković će u narednom kolu Roland Garrosa igrati protiv Roberta Bautista-Aguta, trenutno 13. igrača svijeta, a susret je najavljen za petak s početkom u 11 sati.

Srbijanski teniser je trenutno 22. igrač svijeta, a posljednji osvojen turnir bio je upravo Roland Garros 2016. godine kada je u finalu savladao Endija Mareja rezultatom 3:1 u setovima, prenosi Klix.ba.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X