Akvatlon predstavlja dinamičnu sportsku disciplinu koja objedinjuje plivanje i trčanje, testirajući izdržljivost, brzinu i takmičarski duh učesnika. Takmičari će plivati između plaža u okviru Luštica Bay-a, dok će trkački segment voditi kroz Marina Village, pružajući atraktivnu sportsku atmosferu kako učesnicima tako i publici.
Tokom godina, Luštica Bay Aquathlon prerastao je u jedan od prepoznatljivih sportskih događaja destinacije, okupljajući učesnike različitih uzrasta i nivoa iskustva. Poseban kvalitet ovog takmičenja ogleda se u činjenici da je namijenjeno kako profesionalnim sportistima, tako i rekreativcima i najmlađim takmičarima, promovišući sport, zdrav život i boravak na otvorenom.
I ove godine događaj će okupiti učesnike svih generacija kroz više takmičarskih kategorija prilagođenih različitim uzrastima i nivoima spremnosti. Najmlađi takmičari uzrasta od 2 do 6 godina učestvovaće u trci prilagođenoj njihovom uzrastu, dok su za djecu od 7 do 9 godina predviđene discipline od 50 metara trčanja kroz vodu i 100 metara trčanja. Djeca uzrasta od 10 do 12 godina takmičiće se u disciplini koja obuhvata 100 metara plivanja i 500 metara trčanja, dok će učesnici od 13 do 15 godina savladavati stazu od 200 metara plivanja i 1,2 kilometra trčanja. Za odrasle su pripremljene dvije kategorije – supersprint akvatlon (250 metara plivanja i 2,5 kilometra trčanja) i sprint akvatlon (1 kilometar plivanja i 5 kilometara trčanja), dok će licencirani takmičari nastupati u posebnoj kategoriji sprint akvatlona.
Jedinstveni ambijent zaliva Trašte, spoj mora, prirode i savremene infrastrukture, čini Luštica Bay idealnom pozornicom za ovakve sportske događaje. Upravo zbog toga akvatlon iz godine u godinu privlači sve veći broj učesnika i posjetilaca, potvrđujući status jednog od omiljenih multisport događaja na crnogorskom primorju.
Kroz organizaciju sportskih manifestacija poput akvatlona, Luštica Bay nastavlja da razvija destinaciju koja promoviše aktivan stil života, zajedništvo i sportsku kulturu, stvarajući sadržaje namijenjene svim generacijama.
Pozivamo sportiste, rekreativce i ljubitelje sporta da nam se pridruže 21. juna i budu dio još jednog izdanja Luštica Bay Aquathlon-a i Državnog prvenstva Crne Gore u akvatlonu.
Preporučeno
Prijave su otvorene putem linka: https://live.3hercegnovi.me/event/LBA26/register.
















