
Jedan Bosanac zaposlen u poznatoj kurirskoj služni postao je heroj dana u Njemačkoj, nakon što je zalutalog mališana vratio kući i zabrinutoj majci.
Diana D. iz Minhena sa svojim trogodišnjim sinom Maksijem skupljala je lišće ispred kuće, a samo trenutak nepažnje bio je dovoljan da joj se dogodi situacija od koje strahuje svaka majka. Njen sin je jednostavno odšetao od nje i nije mogla da ga pronađe.
“Šokirala sam se. Svugda sam ga tražila, ali nestao je bez traga”, rekla je ona.
Srećom, u pomoć je priskočio 35-godišnji dostavljač, Bosanac Haris Softić koji je samo stotinak metara dalje pronašao uplakanog dječaka.
“Nije znao da mi kaže svoju adresu. Rekao je da živi u vrtiću. Ali, znao je svoje ime i prezime, a kako poznajem većinu svojih mušterija, znao sam ko je on jer im često dostavljam pakete”, kaže Haris koji je odmah nazvao policiju.
Preporučeno
FOTO: screenshot/Facebook
Budući da je prestrašena majka već prijavila njegov nestanak, odmah su mu dali tačnu adresu pa je maleni Maksi već za dvadesetak minuta bio vraćen kući, prenosi Index.hr.












