Tužilaštvo u Šapcu pokrenulo je istragu kako bi se utvrdio pravi razlog smrti Bojane Milanović (24), pripadnice Vojske Srbije koja je krajem aprila, u četvrtom mjesecu trudnoće, pronađena mrtva, saznaje “Blic”.
Preporučeno
Istraga smrti pokojne Bojane Milanović još je u toku.
“Naloženo je da se obave sva potrebna vještačenja kako bi se utvdilo da li je zaista počinila samoubistvo, kako su prvi rezultati ukazivali, ili je u pitanju ubistvo. Ispituje se, između ostalog, da li je mogla da sama puca iz lovačkog karabina i to dva puta”, objašnjava izvor “Blica” upoznat sa istragom.
Da je istraga smrti pokojne Bojane, koja je pronađena mrtva u četvrtom mjesecu trudnoće svega nekoliko dana prije venčanja, u toku, potvrdila je za “Blic” i njena majka Snežana Stevanović.
“Samo želim da se istraga ubrza i da istina izađe na vidjelo”, kaže Bojanina majka.
Tragedija se dogodila krajem aprila ove godine, pet dana pred Bojanino vjenčanje. Prema informacijama koje su se pojavljivale prvih dana nakon njene smrti, nesrećna djevojka iz za sada nepoznatih razloga pucala je u sebe iz lovačkog karabina, koji je u vlasništvu njenog vjerenika, koji je, kao i ona, pripadnik Vojske Srbije. Kada se Bojana navodno ubila, on je bio na dežurstvu i radio je noćnu smjenu, a kada se vratio, zatekao je njen leš.
Joviša Marinković, Bojanin vjerenik, rekao je za medije da je ona tog kobnog dana bila “vesela, kao i svaki drugi dan”. Familija, kao i komšije, pričali su o njima kao “najsrećnijem paru koji poznaju”. Taj opis potvrđuju i fotografije koje je ovaj par napravio samo tri dana prije Bojaninog samoubistva.
On je tvrdio da Bojana nije ostavila nikakvu oproštajnu poruku koja bi mogla da razjasni njenu smrt.












