
Brutalnu i nasilnu akciju specijalnih jedinica kosovske policije u kojoj je priveden Marko Đurić predvodio je Mentor Šabani. Kako je rekao sinoć, u obraćanju naciji, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, teroristička banda je upala u sjevernu Mitrovicu i uhapsila direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
Posle zvanične najave da će direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić i generalni sekretar Predsjedništva Srbije Nikola Selaković doći u Kosovsku Mitrovicu na razgovor u okviru unutrašnjeg dijaloga, kosovska policija je aktivirala operativni plan, rekao je zamjenik komandira Kosovske policije za region Sjever, Besim Hoti.
U okviru tog plana, na Jarinje je upućeno oko 40 pripadnika kosovske policije, kao i dodatna policijska vozila, bez preciziranja o kojim jedinicama se radi i koje se imale zadatak da spriječe Đurića da uđe na Kosovo.
“Mnogo je policajaca, dvije policijske smjene su na putu, dostupna su i dodatna vozila graničnoj policiji Kosova, dok ovu operaciju predvodi potpukovnik Mentor Šabani“, javili su prištinski mediji.
Taj Šabani je kasnije tokom predvodio i brutalnu akciju u kojoj je priveden Đurić u Mitrovačkom dvoru, prenosi Telegraf.
To je potvrdio i nekadašnji šef Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju Nebojša Čović u jutarnjem programu TV Prve, pokazavaši njegove fotografije.
“To je čovjek, koji treba da bude upisan u naše knjige, u slučaju da pokuša da uđe u centralnu Srbiju”, rekao je Čović.

Preporučeno
FOTO: mksf-ks.org
Kako je napomenuo, Šabani je tokom 2014. godine prošao obuku u bazi “Adem Jašari”, kod Prištine. Inače, ta obuka je sprovedena u saradnji sa Nacionalnom gardom Ajove.
“Vidjeli smo brutalnu akciju, sa ciljem da se ponizi Srbija”, rekao je Čović.












