Nekadašnji pef legalizacije objekata u Beogradu uhapšen je u okviru akcije u kojoj su uhapšeni i neki investitori i s njima povezana lica.
Nemanja Stajić je januara 2021. priveden u Crnoj Gori po ulasku iz Srbije. Policija je tada kod više državljana Srbije, uključujući i tadašnjeg gradskog sekretara, pronašla i oduzela više od 26.000 eura, pet laptop računara i 11 srpskih zastava. Stajić je tada izjavio da su ih „priveli i maltretirali samo zato što su Srbi“.Protiv Stajića je 2018. godine antikorupcijski tim Demokratske stranke Srbije podnio krivičnu prijavu jer je, kako su tada naveli, funkcionerima Srpske napredne stranke i njihovim saradnicima mimo svih propisa uknjiženo 52 stana i lokala.
Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu je u oktobru 2022. donijelo naredbu o sprovođenju istrage protiv Stajića i još dvojice osumnjičenih za zloupotrebe u vezi sa legalizacijom zemljišta u javnoj svojini.
Protiv Stajića je istog mjeseca krivičnu prijavu podnijela i Stranka slobode i pravde, i to zbog „falsifikovanja rješenja za ozakonjenje“ velikog objekta u centru grada.
BIRN je pisao da je Stajić ozakonjivanje objekata divlje gradnje pretvorio u jedan od najunosnijih poslova. Tada su navedeni konkretni objekti koju su legalizovani, a nijesu ispunjavali uslov.
Portal KRIK je svojevremeno prenio tvrdnje više investitora da se preko Stajića legalizuje divlja gradnja tako što se s njim dogovori početak divlje gradnje, a onda se plati legalizacija.
Decembra 2021. proširio se društvenim mrežama snimak na kojem Nemanja Stajić, njegov brat Novak Stajić i Marko Ilić, tada zaposlen u Stajićevom sekretarijatu, vrijeđaju građane koji su blokirali put ka Brankovom mostu i na taj način izrazili bunt protiv izmjena Zakona o eksproprijaciji i Zakona o referendumu.
Preporučeno