Mladi rukometaši iz Burundija došli u Hrvatsku na svjetsko prvenstvo pa nestali

Mladi rukometaši iz Burundija došli u Hrvatsku na svjetsko prvenstvo pa nestali

Standard

10/08/2023

18:25

Hrvatskoj policiji prijavljen je nestanak državljana Burundija, učesnika Svjetskog rukometnog kadetskog prvenstva koje se od 2. do 13. avgusta, između ostalih gradova, održava i u Rijeci.

Prema dosadašnjim saznanjima, riječ je o deset mlađih muških osoba, rođenih 2006. godine, koje su se juče, 9. avgusta, oko 15.30 udaljile u nepoznatom pravcu iz prostora riječkog studentskog centra, gdje su bile smještene za vrijeme trajanja prvenstva, te ne odgovaraju na telefonske pozive.

U toku je poduzimanje mjera i radnji u cilju pronalaska nestalih osoba, kao i utvrđivanje svih relevantnih činjenica i okolnosti njihova nestanka”, izvijestila je PU primorsko-goranska.

“Kao organizator Svjetskog rukometnog prvenstva za muškarce u kategoriji U-19 možemo potvrditi kako su se prije odigravanja utakmice protiv Bahreina iz kampusa na Sušaku u kojem su bili smješteni, a mimo znanja stručnog tima svoje reprezentacije, u nepoznatom pravcu udaljila desetorica reprezentativaca države Burundi.

Iako su poštovani najviši sigurnosni standardi, usklađeni s procjenom Ministarstva unutrašnjih poslova, te je prostore osiguravao adekvatan broj policije, pripadnika zaštitarske službe i redara, reprezentativci države Burundi odlučili su napustiti takmičenje i krenuti u, zasad, nepoznatom smjeru”, komentirali su iz Hrvatskog rukometnog saveza.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X