Volas je planirao da sa porodicom provede produženi vikend u inostranstvu, nakon što je prošle nedjelje u Moskvi učestvovao u diplomatskim pregovorima.
„Vratio sam se iz Moskve u subotu ujutro, a zbog zabrinutosti zbog pogoršanja situacije u Ukrajini otkazao sam planirani produženi vikend u inostranstvu sa porodicom i vraćam se“, napisao je Volas na Tviteru.
Britanski premijer Boris Džonson suočio se sa zahtjevima da smjeni tadašnjeg ministra vanjskih poslova Dominika Raba i druge visoke zvaničnike jer su otišli na odmor prošlog ljeta kada su talibani preuzeli vlast u Avganistanu, a Britanija imala probleme u evakuaciji svojih građana, podsjeća Rojters.
Volas je za Sandej tajms rekao da je ruska invazija na Ukrajinu “veoma vjerovatna” i da obim vojnog prisustva Rusije na granici dvije zemlje znači da Moskva može da pokrene ofanzivu “u svakom trenutku”.
Preporučeno
On je upozorio da se u pregovore ne polaže previše nade, navodeći da se “od nekih sa Zapada osjeća dah Minhena”, aludirajući na sporazum iz 1938. koji nije uspeo da zaustavi ekspanzionizam Njemačke pod Adolfom Hitlerom.














