Na mrežama i portalima pojedinih medija uveliko se spekuliše da bi večeras Lukašenko mogao da padne. Neki se pozivaju i na navodno povlačenje diplomata iz Minska – ambasadora Rusije i Ukrajine u Minsku, ali i bjeloruskog ambasadora u Slovačkoj
Situacija u Minsku je mirna. Prodavnice i restorani rade. Saobraćaj normalno funkcioniše, dok ljudi idu na posao, prenose neki mediji. Internet i telefonske veze funkcionišu, ali sa prekidima.
Glavni događaj planiran je za večeras, piše Sputnjik. U 19.00 će biti održan veliki miting na Trgu nezavisnosti gdje će, prema nekim najavama, Svetlana Tihanovska, koja je prema rezultatima CIK-a na predsjedničkim izborima dobila 10 odsto podrške, biti proglašena za predsjednicu države.
Preporučeno
Sve ostaje na nivou špekulacija, a situaciju dodatno komplikuju vijesti o polemici ruskog predsjednika Vladimira Putina sa zvaničnicima EU i još uvek javnosti nepoznat plan Kremlja za Bjelorusiju.















