Bemax: Nijesmo odgovorni za oštećenje cijevi, spremni smo da pomognemo zbog građana

Bemax: Nijesmo odgovorni za oštećenje cijevi, spremni smo da pomognemo zbog građana

Standard

28/02/2025

19:08

Bemax nije odgovoran za nastalo oštećenje na cijevi Regionalnog vodovoda u mjestu Kovačko polje na putu Budva-Tivat, saopštila je kompanija.

“Povodom havarije na cijevi Regionalnog vodovoda u mjestu Kovačko polje na putu Budva-Tivat, želimo obavijestiti javnost da kompanija Bemax nije odgovorna za nastalo oštećenje, ali kao društveno odgovorna kompanija spremni smo da pružimo podršku u saniranju problema kako građani ne bi trpjeli posljedice”, naveli su iz kompanije u saopštenju za medije.

Cijev regionalnog vodovoda, na kojoj je došlo do kvara, kako su ukazali iz Bemax-a, nalazi se u trupu budućeg bulevara, pored postojeće magistrale.

“Kompanija Bemax je izvodila iskopne radove isključivo za potrebe temelja novoprojektovanog zida, koji su završeni prije desetak dana, a cijev ni u jednom trenutku nije mašinski oštećena. Nakon završetka iskopa, sva mehanizacija je uklonjena i u posljednjih deset dana nijesmo imali aktivnosti na desnoj strani bulevara, gdje se nalazi regionalni vodovod. Međutim, usljed obilnih padavina proteklih dana, došlo je do ispiranja sloja materijala između temelja zida i cijevi, što je izazvalo ispadanje cijevi iz spojnice. Pri prvom kvaru, odmah smo izašli u susret vlasniku instalacija i pružili svu potrebnu pomoć pri saniranju problema, postupajući po instrukcijama predstavnika Regionalnog vodovoda”, naveli su iz Bemax-a.

Ipak, navode da je danas ponovo došlo do ispadanja cijevi, najvjerovatnije usljed velikog pritiska u sistemu.

“Naglašavamo da ni danas nijesmo imali radove u zoni gdje se dogodila havarija. Kao kompanija koja je svjesna izazova na ovako velikim infrastrukturnim projektima, spremni smo da vlasniku instalacija pružimo podršku i asistenciju kako bi se problem što prije riješio u interesu građana”, dodali su iz Bemax-a.

Takođe, napominju da Bemax nije jedini podizvođač na ovom projektu, već da se radovi izvode u okviru širih aktivnosti kompanije Shandong, koja je nosilac posla.

“Vjerujemo da su i ostali podizvođači spremni da blagovremeno reaguju kako bi se svaki kvar – bilo na vodovodnim ili elektroinstalacijama – sanirao u najkraćem roku. Kompanija Bemax će nastaviti da profesionalno i odgovorno pristupa realizaciji ovog značajnog infrastrukturnog projekta, uz prioritetnu brigu o interesima građana”, poručili su iz Bemax-a.

Ostavite komentar

Komentari (0)