Kako kaže, Zakonsko rješenje koje je ponudio DPS podrazumijevalo je veće i pravednije povećanje plata, kako za zaposlene u zdravstvenom sistemu tako i za sve ostale zdravstvene radnike zaposlene u javnom sektoru kojima se uopšte neċe poveċati plate.
Preporučeno
“Nepravedni platni razredi su veliki problem u zdravstvenom sistemu. Potrebna su hitna rješenja i promjena koeficijenata kako za medicinski tako i za nemedicinski kadar. DPS neće odustajati od daljeg kandidovanja našeg zakonskog rješenja”, rekao je.
Današnje potpisivanje GKU za zdravstveni sistem nije rješenje kakvo zaslužuju zdravstveni radnici obuhvaćeni ovim ugovorom. Zakonsko rješenje koje je ponudio DPS podrazumijevalo je veće i pravednije povećanje plata, kako za zaposlene u zdravstvenom sistemu tako i za sve ostale… pic.twitter.com/JRdhbwFJek
— Jevto Eraković (@drJevtoErakovic) December 30, 2025
















