Protiv Vukašinovića se vodi postupak pred Višim sudom u Podgorici, zbog krivičnog djela stvaranje kriminalne organizacije i krivičnog djela neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Preporučeno
On je jedan od organizatora kriminalne organizacije formirane tokom 2018. godine u Crnoj Gori, koja je djelovala na teritorijama Republike Hrvatske, Ruske federacije, Austrije, Karipskih ostrva, Francuske i Portugala sa ciljem krijumčarenja velikih količina opojne droge kokain iz Južne Amerike u Evropu.
Ova kriminalna organizacija je po uputstvima organizatora, među kojima i Vukašinović, pokušala brodom FLORIDA 2, koji su prethodno za tu namjenu kupili, da prokrijumčari 840 kilograma kokaina, spakovano u ukupno 700 paketa, od Karipskih ostrva do luke Horta u Portugaliji. Droga je pronađena od strane portugalske policije 1. septembra 2018. godine.
















