”Postupajući po prijavi, koja je podnijeta podgoričkoj policiji 19. marta, a u kojoj je navedeno da su dvije osobe u tržnom centru „Delta City“ vrijeđale djecu, preduzeto je niz mjera i radnji u cilju identifikacije lica.
O događaju je obaviješten državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici koji se izjasnio da u navedenom događaju nema elemenata krivičnog djela”, navodi se u saopštenju policije.
Dodaju da je nizom aktivnosti podgorička policija identifikovala N.O. (57) i B.O. (64) iz Berana, te su od njih prikupljena obavještenja u Centru bezbjednosti Berane na okolnosti navedene prijave.
Kako je Standard već pisao riječ je o bračnom paru, Nini Obradović i Budislavu Obradoviću iz Berana, koji su, kako je to prijavljeno, rasno uznemiravali djecu u tržnom centru Delta siti u Podgorici i uputili im uvrede zbog njihove boje kože.
Preporučeno
”Protiv N.O. je podnijet Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka zbog počinjenog prekršaja iz člana 19 Zakona o javnom redu i miru (vrijeđanje drugog po osnovu nacionalne, rasne ili vjerske pripadnosti, etničkog porijekla ili drugog ličnog svojstva)”, kazali su iz Uprave policije.
















