Kabinet Krivokapića: Staviti moratorijum na pitanja koja opterećuju rad Vlade i parlamentarne većine

Kabinet Krivokapića: Staviti moratorijum na pitanja koja opterećuju rad Vlade i parlamentarne većine

Standard

02/10/2021

15:30

Predsjednik Vlade Crne Gore Zdravko Krivokapić obavio je prvi krug razgovora pojedinačno, sa svim predstavnicima partija parlamentarne većine, na osnovu postignutog sporazuma dva najjača politička subjekta, kojim јe pokrenuta inicijativa za unapređenja rada Vlade, saopšteno je iz premijerovog kabineta.

Navode da je u razgovorima je iskazan visok nivo spremnosti i saglasnosti da se bez uslovljavanja, putem razmjene mišljenja i konstruktivnog dijaloga, uz poštovanje potpisanog sporazuma tri lidera koalicionih lista od 8. septembra 2020. godine, pronađe najbolji model unapređenja rada Vlade i odnosa između Vlade i parlamentarne većine.

” Svi učesnici razgovora su istakli da bi Vlada, ojačana kontinuiranom jedinstvenom podrškom parlamentarne većine, oročena na puni mandat do 2024. godine, prevashodno imala za cilj vladavinu prava, borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, unapređenje životnog standarda, kao i ubrzane reforme na putu ka članstvu u EU “, navodi se u saopštenju.

Iz kabineta premijera Krivokapića navode da su učesnici razgovora ocijenili da pokrenuti dijalog treba da ojača saradnju zakonodavne i izvršne vlasti, uz spremnost da se stavi moratorijum na sve dosadašnje nesporazume i pitanja koja bi mogla opterećivati funkcionalnost rada Vlade i parlamentarne većine

U najkraćem roku, Vlada će pokrenuti inicijativu za novi krug razgovora kojim će se ustanoviti osnovni principi modela unapređenja rada Vlade i parlamentarne većine.

Izvor (naslovna fotografija):Zdravko Krivokapić

Ostavite komentar

Komentari (0)

X