Klarić: Neću podnijeti ostavku na funkciju generalnog sekretara Skupštine

Klarić: Neću podnijeti ostavku na funkciju generalnog sekretara Skupštine

Standard

21/04/2022

16:43

Ostavku na funkciju generalnog sekretara Skupštine neću podnijeti, jer ne postoji niti jedan razlog za to, saopštio je generalni sekretar parlamenta Aleksandar Klarić.

On je to kazao reagujući na današnju izjavu šefa Pooslaničkog kluba GP URA  Miloša Konatar koji je iskazao očekivanje da će se Klarić u vezi sa zahtjevom 46 poslanika i poslanica za sazivanje sjednice Skupštine Crne Gore ponašati profesionalno, ili će pak podnijeti ostavku na funkciju generalnog sekretara 27. Saziva Skupštine Crne Gore.

“Ukazujem da sam funkciju generalnog sekretara Skupštine obavljao profesionalno, uvijek u skladu sa Poslovnikom Skupštine i Ustavom Crne Gore, i da ću tako raditi i ubuduće dok se budem nalazio na toj funkciji. Poštovanje tih principa, obavezuje me da ne učestvujem u aktivnostima na pripremi i održavanju sjednice Skupštine Crne Gore koja ne bi bila sazvana u skladu sa Poslovnikom Skupštine Crne Gore. Takođe, niti jedan poslanik u Skupštini Crne Gore ne može zahtijevati od generalnog sekretara Skupštine da preduzima mjere i radnje koje nijesu u skladu sa Poslovnikom Skupštine Crne Gore”, zaključio je Klarić u izjavi dostavljenoj medijima.

Izvor (naslovna fotografija): Skupština Crne Gore

Ostavite komentar

Komentari (0)

X