Predsjednik je, kako je saopšteno iz Skupštine, iskazao zadovoljstvo povodom ponovnog susreta, dodajući da ambasadora Kalkavana doživljava kao ličnog prijatelja sa kojim se vrlo rado sastaje.
Tokom sastanka, kako je navedeno u saopštenju, predsjednik i ambasador su razgovarali o brojnim temama koje se tiču odnosa Crne Gore i Republike Turske, gdje je poseban akcenat stavljen na zvaničnu posjetu predsjednika Velike Narodne Skupštine Turske Nj. E. Numana Kurtulumuša našoj zemlji koja treba da se realizuje u narednom periodu.„Biće mi izuzetna čast i zadovoljstvo da uzvratim gostoprimstvo koje mi je predsjednik Kurtulumuš ukazao prilikom moje prve zvanične posjete nekoj stranoj zemlji“ – istakao je Mandić.
Preporučeno
Sagovornici su se saglasili da su posjete na najvišem nivou dokaz kvaliteta sjajnih odnosa koje tradicionalno imaju Crna Gora i Republika Turska.