Podsjećajući na vrijeme kada je DPS bio na vlasti, Živković je istakao da je tada Žabljak svake sedmice, “redovno posjećivalo i do sedam specijalista iz Kliničkog centra”, a danas su građani, kaže, primorani da traže medicinsku pomoć izvan svog grada.

Živković je takođe ukazao i na ogromne propuste u obrazovnom sistemu koji negativno utiču na najosjetljiviji dio stanovništva – na djecu i mlade.
“Bez jasno definisanog plana i programa, bez adekvatnog nastavnog kadra, doveli su obrazovni sistem na Žabljaku do rasula”, istakao je Živković.

Uklanjanjem dječijeg igrališta, dodao je on, pokazali su svoj totalni nedostatak empatije i razumijevanja za potrebe zajednice.
Živković je naglasio da neznanja političkih protivnika DPS-a rezultiraju i štetnim aktivnostima prema prirodi, koje se ogledaju u sječi šume i devastaciji Nacionalnog parka.

“Vrijeme je da se okupimo i zajedno radimo na tome da znanje i stručnost vratimo u centar politike. DPS ima vrijedne i pametne ljude, koji su spremni da vode Crnu Goru ka boljem i evropskom načinu života”, poručio je Živković Žabljačanima.
Istakao je da samo zajedno možemo postići promjene koje su nam potrebne.
Preporučeno
“DPS će biti nosilac tih promjena, kroz reorganizaciju partije, jasan program i konkretne projekte koje razvijamo upravo u tijesnoj komunikaciji s građanima, s jednim jedinim ciljem – za bolji životni standard”, kazao je.
