Evropska komisija će tražiti odgovore o studentskim protestima i korišćenju soničnog oružja protiv mirnih demonstranata, kazala je za N1 portparolka EK Paula Pinjo.
Pinjo su pitali o pismu 31 parlamentarca koji su tražili da fon der Lajen otkaže sastanak sa Vučićem, a ona je kazala da je EK primila pismo. Međutim, iz Komisije su rekli da je sastanak prilika da se razgovara o brigama koje muče poslanike evropskog parlamanta, a koje su izrazili i u pismu. Iz toga proizilazi da će Komisija od Vučića tražiti odgovore o studentskim protestima, o eventualnoj upotrebi soničnog oružja protiv mirnih demonstanata.Preporučeno
Evropska komisija, kako su naveli u odgovoru, pomno prati situaciju u Srbiji i podstiče sve učesnike političkog procesa, uključujući i civilno društvo da nađu put naprijed, kako bi se krenulo u proces reformi koje su neophodne za evropsku budućnost Srbije.