U intervjuu za Tanjug, Stanivuković je takođe za Abazovića kazao da je pošten čovjek koji nije spreman na neprincipijelne dogovore zarad funkcije u čemu su takođe slični.
– Međutim, kada se dublje analizira, vide se razlike među nama, prije svega, ideološke. Iako je obojici čovjek središte politike, moj naglasak je na rodoljublju i patriotizmu, dok tih emocija i izražajnosti skoro da nema kod Dritana, koji je potpuno građanski opredijeljen – kaže Stanivuković.
Ističe da će pružiti ruku saradnje svakom kvalitetnom mladom čovjekom, ne gledajući potencijalne razlike – stranačke, vjerske, nacionalne ili državne.
– Želim da gradim mostove koji će Banjaluku spajati sa svakim gradom u Republici Srpskoj i BiH, u našoj matici Srbiji, ali i šire, sa Zagrebom, Ljubljanom, Podgoricom – kazao je on.
Upitan za dalje ambicije u politici, Stanivuković kaže da se njegov politički angažman ne bi završio da je ishod izbora u Banjaluci bio drugačiji, te da će nastaviti da se bavi politikom.
Preporučeno
– Moja želja je da stasam u državnika, a to je neko ko voli narod, dok političar brine samo o izborima. Želim da brinem o narodu i to je za mene viši cilj, životna misija. Moj stric, čije ime nosim, položio je život za Republiku Srpsku i odatle kreće ta nit u koju je utkan moj dugoročni put i posvećenost da činim najpozitivnije za svoju otadžbinu i svoj narod – poručio je Stanivuković.














