Medvedev prijeti Europi: “Hoćete hipersonične napade”

Medvedev prijeti Europi: “Hoćete hipersonične napade”

Standard

09/06/2023

19:16

Dmitrij Medvedev, bivši ruski predsjednik i jedan od ključnih saveznika ruskog predsjednika Vladimira Putina, redovno se oglašava putem aplikacije Telegram putem koje često prijeti zapadnim zemljama koje pomažu Ukrajini u ratu.

Ovaj put je zaprijetio hipersoničnim napadima nakon što je Anders Fogh Rasmussen, bivši glavni sekretar NATO-a, dao intervju za Guardian u kojem je upozorio da bi članice NATO-a mogle bi poslati trupe u Ukrajinu.

“Fogh Rasmussen prije nije bio baš pametna osoba, a sada je potpuno pao u doktrinarnu demenciju”, započeo je Medvedev pa se osvrnuo na izjavu Rasmusena o mogućem slanju NATO trupa u Ukrajinu, piše Večernji.

“Pa, jeste li pitali stanovništvo tih zemalja? Ko od njih želi rat s Rusijom? Želite hipersonične napade na Europu, zar ne? A što Uncle Sam (SAD, op.pr.) misli o ovome? Utjecat će i na njega…”, zaprijetio je aktualni zamjenik predsjednika ruskog Vijeća sigurnosti.

“Eto što znači u krivo vrijeme postati slobodni savjetnik svakojakih pohlepnih gnjida poput pokvarenih nacista”, napisao je na kraju Medvedev.

Izvor (naslovna fotografija):getty

Ostavite komentar

Komentari (0)

X